Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
28.02.2022

Fundamenty pod konstrukcje stalowe – konieczność czy dodatek

Spora część klientów zadaje nam pytanie czy pod konstrukcje stalowe potrzebny jest fundament. My jako firma działająca na rynku od lat uważamy, że stanowi on podstawę solidnej, trwałej i bezpiecznej konstrukcji.

Poznaj swój grunt

Przed rozpoczęciem projektu należy sprawdzić właściwości gruntu w miejscu stawiania hali. Ma to na celu dobranie odpowiedniego fundamentu stanowiącego podparcie konstrukcji. Pierwszym więc krokiem jest uzyskanie opinii geotechnicznej na temat terenu budowy. Można to zrobić, wyszukując w internecie odpowiednią firmę zajmująca się tego typu usługami, których jest wiele.

Jak wygląda badanie geotechniczne gruntu?

Wybrana przez nas firma wysyła na miejsce budowy osobę, która wykonuje odwierty w gruncie. Taka czynność może potrwać kilka godzin, a gdy na terenie występują podtopienia, konieczne będzie powtórzenie odwiertu w celu uzyskania, jak najdokładniejszych wyników. Otrzymuj się je po mniej więcej dwóch tygodnia od prac w terenie. W dokumencie znajdują się informacje na temat:

  • warunków górniczych,
  • wód gruntowych,
  • nośności gruntu,
  • głębokości przemarzania
  • warunków sejsmicznych.

 

Przygotuj projekt konstrukcji stalowej

Informacje z raportu geologicznego są potrzebne, by rozpocząć projektowanie fundamentów. Teraz dowiesz się, czy podłoże, na którym mają stanąć konstrukcje stalowe, jest wystarczająco bezpieczne. Jeśli coś nie do końca odpowiada projektantowi, należy ulepszyć grunt. Można to zrobić poprzez zagęszczenie przestrzeni lub głębsze partie podłoża. Będzie to uwzględnione w projekcie, tak by osoby odpowiedzialne za przygotowanie gruntu wiedziały co i jak mają robić. Na tym etapie decyduje się również o rodzaju fundamentów, które muszą być wytrzymałe, stabilne, być odporne na wilgoć, by w przyszłości nie zaczęły osiadać. W projekcie jest również uwzględniony sposób montowania konstrukcji stalowych do podłoża. Z takim projektem przechodzimy do ostatniego już etapu, czyli budowy.

 

Budowa fundamentów

Przed rozpoczęciem wykonów teren prac należy ogrodzić, by osoby nieupoważnione nie znalazły się w nieodpowiednim momencie, narażając innych na niebezpieczeństwo. Następnie mając do dyspozycji projekt, ekipa rozpoczyna swoją pracę. Na początek usuwana jest warstwa humusu i powinna ona wynosić około 20 cm. Robi się to w celu usunięcie urodzajnej gleby, by rośliny nie miały dobrych warunków do życia, co mogłoby wpłynąć na trwałość fundamentów. Następnie wytyczane zostają miejsca, gdzie mają się odbyć wykopy. Ich głębokość zależy od tego, na jakiej głębokości ma stanąć konstrukcja stalowa. Z kolei rodzaj fundamentów ma wpływ na wykopy, które mogą być:

  • punktowe – stopy fundamentowe,
  • wykonane po obrysie hali – ławy fundamentowe,
  • wykopane na całości powierzchni budowy – płyty fundamentowe.

 

Kompleksowe usługi firmy Stal Tech

Działając na rynku od lat, wiemy, jak ważny jest solidny fundament pod konstrukcje stalowe. Ma on znaczenie dla finalnego wyglądu hali. Wpływa na jej trwałość, solidność oraz bezpieczeństwo. Nasza firma wykona Twoją inwestycję w sposób kompleksowy. Zaczynając od formalności, kończąc na przekazaniu kluczy nowym właścicielom. Oferujemy również naszą pomoc w zakresie robót ziemnych, posadzkarskich, instalacyjnych oraz fundamentowych. Nasi doświadczeni pracownicy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Przepisy prawne, normy, zasady bezpieczeństwa mają w małym paluszku. Zlecając nam kompleksowe wykonanie swojej inwestycji, możesz w spokoju przyglądać się efektom, o nic się nie martwiąc.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej