Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
31.01.2022

Działki pod hale produkcyjne – najważniejsze informacje - część 1.

Samo kupno gruntu pod hale produkcyjne, nie jest trudnym zadaniem, wystarczy odpowiednia suma pieniędzy i sprawa załatwiona. Ważniejsze i zdecydowanie trudniejsze jest zweryfikowanie czy działka nadaje się pod budowę hali. Wiedza o procedurach nie jest bowiem tak powszechnie znana, jak tabliczka mnożenia. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ nie każdy decyduje się na prowadzenie własnego biznesu. Jednak osoby zainteresowane muszą poznać podstawowe informacje niezbędne przed kupnem gruntu, by nie okazało się, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto, a działka nie spełnia wymogów inwestycyjnych.

Umiejscowienie działki pod hale produkcyjne

Podejmując decyzje o postawieniu hali pierwszą ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest jej położenie. Zależeć będzie ono od przeznaczenia budynku oraz biznesu, jakim chcesz się zająć. Ważne, by na teren można było swobodnie dojechać. Bliska lokalizacja autostrad, dróg ekspresowych i głównych uatrakcyjni Twój biznes, ale i pozwoli w szybki i bezpieczny dojazd ekipie budowlanej, a później klientom, pracownikom oraz firmom spedycyjnym. Dobrze usytułowana działka to powała sukcesu, drugą część stanowi jej stan prawny.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Mając „na oku” idealną działkę, której umiejscowienie oraz łatwość dojazdu są dla ciebie ważne, kolejnym krokiem jest zapoznanie się z zapisami MPZP. Jest to dokument, którego treść zdradza, jak wygląda i będzie się kształtowało otoczenie naszej działki. Można go uzyskać w urzędzie gminy lub miasta, na której terenie znajduje się grunt. Dostępny jest dla każdego zainteresowanego, nie tylko właściciela posesji. Z MPZP dowiemy się np. o dopuszczalnej funkcji budynku, stopniu zabudowy itp. Zdarzają się jednak sytuacje, że działka nie jest objęta takim planem, ale to nie oznacza jej stracenia.

Co zrobić, gdy działka nie jest objęta MPZP?

Znalezienie odpowiedniej działki pod hale produkcyjne, magazynowe czy rolnicze to proces, który może się przeciągać i komplikować. Gdy interesująca nas posesja nie została objęta MPZP, należy uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Może ona zostać wydana nie tylko właścicielowi, ale i potencjalnemu kupcowi. Nie mając takich dokumentów, kupno działki jest nierozsądne, dlatego mimo konieczności poświęcenia czasu, musimy je uzyskać. Niestety może to potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Cierpliwość i opanowanie są w tym momencie niezbędne.

 

Więcej informacji z zakresu "Działki pod hale produkcyjne" w kolejnym artykule.

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej