Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
15.06.2019

Płyta warstwowa i jej podstawowe właściwości

Płyta warstwowa to gotowy element modułowy, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennej pracy przy konstrukcjach stalowych. Wykorzystujemy go do obudowy ścian i dachów. Zajmujemy się także sprzedażą – Centrum Płyt Warstwowych w Łążku Ordynackim nie narzeka na brak klientów. Co warto wiedzieć o płytach warstwowych? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Płyta warstwowa – rdzeń i…?

Płyta warstwowa to złożony materiał budowlany.  Z czego się składa? Tworzą ją zewnętrzne okładziny metalowe i umieszczony pomiędzy nimi rdzeń izolacyjny. Jest stosowany, nie tylko jak wspomnieliśmy przy montażu ścian i dachów, ale i na przykład sufitów podwieszanych w budynkach niemieszkalnych. Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie i liczba zrealizowanych projektów, z tej możliwości korzystają najczęściej właściciele powierzchni biurowych, rolniczych czy przemysłowych.

Podstawowe parametry i właściwości – co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

To, gdzie i jaka płyta warstwowa zostanie wykorzystana przy montażu konstrukcji stalowej, bierzemy pod uwagę już w fazie projektowej. Jakie konkretnie czynniki mają dla nas znaczenie? Przede  wszystkim grubość i rodzaj rdzenia izolacyjno-konstrukcyjnego. Parametry te mają bowiem bezpośredni wpływ na izolacyjność. Ważne są także parametry mechaniczno-wytrzymałościowe zgodne z przyjętymi przez projektanta hali lub wiaty, izolacyjność akustyczna, klasyfikacja ogniowa czy rodzaj powłoki.

Płyta warstwowa i jej wpływ na elewacje budynku

Najbardziej widoczną i najważniejszą z punktu widzenia architekta oraz właściciela budynku jest elewacja frontowa. Pozostałe, zwłaszcza w budynkach przemysłowych, są zazwyczaj ujednolicone, spełniają bowiem przede wszystkim funkcję użytkową. Zdaniem Piotra Tokarza, na ostateczny wygląd konstrukcji stalowej mają istotny wpływ następujące cechy materiału oraz sposób ich zastosowania:

  • zamek (to, czy będzie odkryty lub ukryty),
  • profilowanie płytkie lub głębokie okładziny zewnętrznej,
  • materiał i powłoki okładziny zewnętrznej,
  • kolor zewnętrznej powłoki organicznej (najczęściej poliestrowej) według palety RAL lub innej stosowanej przez producenta stali,
  • montaż pionowy lub poziomy płyt oraz układ statyczny,
  • możliwość zastosowania płyt dachowych na elewacji.

Producent hal stalowych oferuje kompleksową obsługę!

Płyta warstwowa to niejedyne zagadnienie związane z konstrukcjami stalowym, wokół którego obraca się masz świat. Firma Stal Tech, jako wiodący producent hal stalowych lubelskie i w innych województwach, oferuje kompleksowe usługi – od projektu po wyposażenie gotowej hali. Dla Klientów, oprócz obudowy płytą warstwową, wykonujemy:

  • prace projektowe – zapewniamy kompleksową obsługę formalno-prawną przy uzyskaniu pozwolenia na budowę,
  • produkcję konstrukcji stalowych,
  • montaż konstrukcji stalowych,
  • prace ziemne – fundamenty, podwaliny, posadzki, podjazdy, murowane ściany działowe,
  • montaż orynnowania, bram, świetlików,
  • kompleksową obudowę blachą trapezową.

Zachęcamy do kontaktu – przez formularz na stronie internetowej, na Facebooku lub telefoniczny. Dane znajdują się w specjalnej zakładce: https://www.stal-tech.pl/kontakt/.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej