Aktualności Powrót do listy
06.05.2021

Wynajem hali magazynowej – czy się opłaca?

Zapotrzebowanie na hale magazynowe Rzeszów jest coraz większe, rośnie zainteresowanie ich budową, ale też zwiększa się popyt na wynajem wielkopowierzchniowych magazynów. Czy wynajem hali magazynowej się opłaca? Czy nie lepiej taką wybudować na zamówienie?

 

Przemyśl aktualne i przyszłe potrzeby

 

Nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę, by od razu budować własny magazyn, dlatego czasami bardziej opłacalny jest wynajem. Zanim wynajmiesz hale magazynowe Rzeszów, warto przemyśleć, jakie masz aktualne potrzeby i jakie możesz mieć w przyszłości. Jako przedsiębiorca musisz wiedzieć, że płacenie za nieużywaną powierzchnię jest bezcelowe. Dlatego musisz sprawdzić, czy przestrzeń hali dzieli się na moduły.

 

Podział powierzchni magazynu na moduły jest niezwykle korzystny z punktu widzenia najemców. Po podpisaniu umowy, w razie potrzeby można rozszerzyć zakres usług o kolejne moduły. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ najemca może skorzystać z powierzchni bez potrzeby szukania magazynu w innej lokalizacji. Możliwości firmy udostępniającej przestrzeń magazynową i elastyczne podejście do klientów może zapewnić długotrwałą współpracę.

 

Lokalizacja ma znaczenie

 

Magazyny są najczęściej budowane w przemysłowych częściach miast lub na ich obrzeżach. Hale magazynowe Rzeszów nie stanowią wyjątku. Kiedy już znajdziesz odpowiednią lokalizację, pamiętaj, by zwrócić uwagę a otoczenie magazynu. Dobrze było, by, żeby w okolicy znajdowały się inne magazyny, a nie na przykład osiedle. Jeśli hala byłaby w pobliżu zabudowań mieszkalnych, magazynowanie w godzinach nocnych może nie być możliwe.

 

Bardzo ważne jest najbliższe otoczenie magazynu, zwróć uwagę na możliwości dojazdu i pozostałej infrastruktury. W niektórych miejscach może być problem z korkami, co wiąże się z opóźnieniami i dodatkowymi kosztami.

 

Kiedy wybudować halę?

 

Hale magazynowe Rzeszów najczęściej budują inwestorzy, którzy mają odpowiednią ilość czasu na dopilnowanie wieloetapowej realizacji. Na pewno plusem takiej decyzji jest fakt, że magazyn jest naszą własnością, dzięki czemu można ją dopasować do własnych potrzeb. Właściciel ma realny wpływ na projekt hali i jej finalny wygląd, funkcjonalność, aspekty konstrukcyjne i możliwość rozbudowy w przyszłości.

 

Dlaczego wynajem hal się opłaca?

 

Wynajem hali magazynowej to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie planują stać się właścicielem magazynu. Wynajem hali daje możliwość elastycznego działania, co jest istotne kiedy Twoja działalność jest z branży, która podlega dynamicznym zmianom na rynku. Do tego nie jesteś przywiązany do jednej lokalizacji, co daje większe pole manewru w razie potrzeby i dostosowania się do aktualnej sytuacji na rynku.

 

Hale magazynowe Rzeszów na wynajem to najlepsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy muszą działać szybko już na samym początku i potrzebują odpowiedniej hali. Zakup działki i budowa obiektu i dużej powierzchni jest procesem długotrwałym i wymagającym dopilnowania wielu formalności. Wynajem jest więc znacznie szybszy i prostszy.

 

Wynajem hali magazynowej będzie też dobrym rozwiązaniem dla firm, które dopiero wchodzą na rynek i dla tych, które rozwijają działalność. Jest to korzystne rozwiązanie głównie ze względów finansowych. W przeciwieństwie do budowy można tu uniknąć wielu etapów takiej inwestycji, między innymi projektowania, zakupu działki i realizacji budowy.

 

 

Stal Tech zbuduje halę na wynajem

 

Planujesz inwestycję w hale magazynowe Rzeszów na wynajem? Skontaktuj się z nami. Firma Stal Tech jest specjalistą w budowie magazynów stalowych, które są gwarancją jakości i dostosowują się do wymagań każdego klienta. Zapraszamy do kontaktu i rozmowy o szczegółach.

 

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
Dowiedz się więcej