Aktualności Powrót do listy
25.08.2021

Hale stalowe Kielce - na co zwrócić uwagę?

Hale stalowe zyskują coraz większą popularność na rynku budowlanym. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli planujesz postawić tego typu konstrukcję.

Hale stalowe Kielce – garść informacji

 • Konstrukcję stalową główną hali stanowią ramy, w skład których wchodzą słupy nośne oraz dźwigar dachowy.
 • Szkielet dachu wykonany jest z ocynkowanych kształtowników stalowych typu „Z”, ze stali o podwyższonej wytrzymałości.
 • Ważna jest również konstrukcja drugorzędna, na którą składają się oryglowanie i stężenie.
 • Obudowy hal stalowych mogą być wykonane z płyty warstwowej (w przypadku konieczności zabezpieczenia izolacyjności cieplnej) lub blachy trapezowej (jako zabezpieczenie przed działaniem czynników klimatycznych).
 • Na życzenie Klienta, hale stalowe mogą być wyposażone w następujące elementy: rynny i rury spustowe, okna, drzwi, bramy, świetliki czy klapy dymowe.

Hale stalowe Kielce – od czego zacząć?

Zanim zlecisz budowę hali stalowej, określ potrzeby związane z przeznaczeniem konstrukcji. Wyznacz funkcje hali i efekty, jakie chcesz dzięki nim osiągnąć. Zastanów się, czy hala ma być przeznaczona np. na zaplecze dla maszyn czy magazyn? Odpowiedz sobie na pytanie, czy hala ma być użytkowana całorocznie czy sezonowo? Rozważ, czy i jak ma być ogrzewana, jak powinny wyglądać pomieszczenia wewnętrzne i jaką powinny zajmować przestrzeń?

Zalety hal stalowych

Czy hala stalowa to budynek, który budzi zainteresowanie tylko przedsiębiorców? Nie - coraz częściej ich atuty doceniają przedstawiciele innych gałęzi gospodarki – także rolnicy. Hale stalowe to technologia przyszłości ze względu na swoje liczne zalety. Oto kilka z nich:

 

 • Krótki czas budowy;
 • Prowadzenie robót związanych z produkcją, montażem konstrukcji oraz obudowy hali niezależne od pory roku – także w zimie;
 • Duże rozpiętości hali przy niskiej liczbie podpór;
 • Lekkość i wytrzymałość konstrukcji;
 • Ekologiczność, energooszczędność oraz niskie koszty eksploatacji hali stalowej;
 • Możliwość późniejszej rozbudowy, modernizacji hali oraz wprowadzenia zmian technologicznych w funkcjonowaniu obiektu.

Hale stalowe Kielce – zaufaj nam

Inwestycje wykonujemy kompleksowo. Prowadzimy projekt począwszy od spraw formalno-projektowych a skończywszy na przekazaniu kluczy do gotowej hali. Pomagamy w zdobyciu odpowiednich pozwoleń. Omawiamy każdy, nawet najdrobniejszy szczegół projektu. Skrupulatnie przyjmujemy sugestie Inwestora, proponując jednocześnie najlepsze rozwiązania. Po zaakceptowaniu projektu, od razu rozpoczynamy prace nad konstrukcją. Produkujemy i montujemy nie tylko stalowe elementy. Oferujemy również usługi z zakresu: robót ziemnych i fundamentowych robót posadzkarskich czy robót instalacyjnych.

Udogodnienia dla inwestora

Zanim trafią na teren, wskazany przez Inwestora, nasze hale stalowe przechodzą próbny montaż. Przebiega on krok po kroku, tak jak na budowie. Co daje próbny montaż? Zarówno nam, jak i Klientowi daje niemal stuprocentową gwarancję, że wszystkie elementy, detale idealnie do siebie pasują. W ten sposób zyskujemy pewność, że hale stalowe będą przez lata służyć naszym Inwestorom.

Masz możliwość rozbudowy! Rozwiązania proponowane przez naszych projektantów są łatwe do adaptacji i ewentualnej rozbudowy w przyszłości. Wraz z rozwojem własnego biznesu można dopasowywać wybudowane wcześniej powierzchnie do rosnących potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa czy działalności.

Zbudujmy halę stalową

Hale stalowe to konstrukcja, która Cię interesuje? Zaufaj właśnie nam by cieszyć się solidną i lekką konstrukcją przez wiele lat! Poznaj naszą ofertę i dowiedz się, gdzie i do czego możesz wykorzystać nasze konstrukcje. Niezależnie od branży, jaką reprezentują nasi Klienci, jako doświadczony producent, oferujemy dopasowanie konstrukcji hal stalowych, ich wymiarów i wyposażenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów.

Uwaga: wszystkie konstrukcje stalowe projektowane, produkowane i montowane przez naszą firmę posiadają certyfikat CE.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
Dowiedz się więcej