Aktualności Powrót do listy
06.08.2021

Hale rolnicze Rzeszów – co warto wiedzieć o ich budowie?

Konstrukcje stalowe mają wiele zastosowań, mogą być wykorzystywane jako hale rolnicze, produkcyjne lub magazyny czy chłodnie. Dziś przyjrzymy się właśnie halom rolniczym, co trzeba wiedzieć o ich budowie. Jakich formalności trzeba dopilnować? Tego dowiesz się z artykułu!

Hale rolnicze z pozwoleniem czy bez?

Hale stalowe cieszą się dużą popularnością, nie tylko w branży rolniczej. Obiekty tego typu są szybsze w budowie niż klasyczne budynki gospodarcze. Wciąż jednak ma się do czynienia z inwestycją budowlaną, dlatego inwestor ma obowiązek:

·         zgłoszenia budowy – w przypadku, kiedy buduje hale rolnicze sezonowe;

·         uzyskania pozwolenia na budowę – w przypadku budowy hal rolniczych całorocznych.

Sezonowe hale rolnicze to obiekty, które użytkowane są w jednym miejscu dłużej niż 180 dni, łącznie z okresem potrzebnym na budowę.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy?

Uzyskanie pozwoleń i dokumentów to tylko jedna sprawa. Kiedy zdecydujesz się wybudować halę rolniczą, należy też rozważyć indywidualne potrzeby dotyczące parametrów samego obiektu wynikających z preferencji, a także przeznaczenia konstrukcji. Rozważ czy hale rolnicze mają być przeznaczone na magazyn na paszę, garaż dla maszyn rolniczych czy może oborę dla krów? Weź pod uwagę to, czy ma być wykorzystywana tylko w sezonie, czy przez cały rok? Przemyśl, czy hala powinna być ogrzewana, jak powinna wyglądać przestrzeń wewnątrz, czy potrzebne będą dodatkowe pomieszczenia, jeśli tak to jak duże?

Konstrukcja ze stali czy aluminium?

Budowa hal rolniczych to proces, który jest ściśle dostosowany do typu obiektu. Wykonywane w Polsce hale posiadają najczęściej dwa typy konstrukcji – aluminiową lub stalową.

Hale aluminiowe – to lekka i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja, która doskonale sprawdzi się szczególnie przy budowie sezonowych hal. Dzięki wykorzystaniu aluminium – lekkiego metalu, montaż i demontaż hali jest szybszy

Stalowe hale rolnicze – są stabilne i odporne na warunku atmosferyczne, wytrzymują duże obciążenia, dlatego bez obaw mogą być wykorzystywane przez cały rok, nawet w rejonach podwyższonej strefy śniegowej.

Specyfika hal

Budowa hal stalowych jest szybka, ze względu na swój uniwersalny charakter mogą zastąpić kosztowne i czasochłonne inwestycje budowlane. Stalowe hale rolnicze to ekonomiczna alternatywa, dla tradycyjnego budownictwa, która sprawdzi się w małych i dużych gospodarstwach rolnych.

W procesie budowania ważne jest, by obiekt spełniał indywidualne potrzeby każdego inwestora, dlatego w skład naszych usług wchodzi nie tylko sama budowa, ale tez projekt hal. Indywidualne ustalenia z zakresu budowy dotyczą:

·         wielkości;

·         wysokości;

·         powierzchni;

·         typu konstrukcji;

·         rodzaju poszycia;

·         typu dachu;

·         liczby dodatkowych elementów.

Dalsza rozbudowa?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy hala rolnicza będzie wystarczająca w przyszłości, to możesz być spokojny. Stalowe hale rolnicze są modułowe, oznacza to, że ich rozbudowa o dodatkowe segmenty jest niezwykle prosta i przede wszystkim możliwa nawet w trakcie użytkowania.

Stalowe hale rolnicze z firmą Stal-Tech

Firma Stal-Tech specjalizuje się w produkcji hal stalowych. Budujemy hale rolnicze na terenie kilku województw. Zapoznaj się z naszą ofertą konstrukcji stalowych. W razie pytań – zadzwoń, odpowiemy na wszystkie pytania.

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
Dowiedz się więcej