Aktualności Powrót do listy
11.05.2021

4 cechy dobrych hal magazynowych

Przemysł w Polsce wciąż się rozwija, postęp ten nie oznacza tylko coraz bardziej unowocześnionych maszyn. Hale magazynowe Kielce są podstawą do funkcjonowania i dalszego rozwoju przedsiębiorstw z wielu branż. Ważne więc jest, żeby one spełniały pewne standardy i były dopasowane do potrzeb użytkowników. Jakie więc cechy powinny posiadać hale magazynowe?

 

Spełnianie norm

 

Hale magazynowe Kielce muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Wydaje się to być oczywiste, ale często jest to ignorowane. Dobre materiały, z których wykonana jest hala to gwarancja długotrwałości i dłuższego użytkowania. Materiały, które wybiera się do budowy hal, muszą spełniać normy budowlane. Najczęściej buduje się hale stalowe, to najpopularniejszy rodzaj. Równie popularne są hale murowane i magazyny zbudowane z płyt warstwowych, w których stosuje się styropian i wełnę mineralną.

 

Uniwersalna konstrukcja

 

Konstrukcja hali jest bardzo istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas jej budowy. Hala powinna być dostosowana do przechowywania towarów. Jednak najlepsze rozwiązanie to takie, aby konstrukcję hali można było modyfikować i dostosować do swoich aktualnych potrzeb, a także rozbudować. Jednym słowem konstrukcja hali powinna być uniwersalna. Te wymagania spełniają hale magazynowe Kielce, są to konstrukcje stalowe, które cechuje stosunkowa niewielka waga, a także można je dowolnie przekształcić. W związku z tym łatwo je dostosować do produkowanych aktualnie towarów i ich ilości.

 

Bezpieczeństwo

 

Równie ważne jest, by hala magazynowa spełniała normy BHP. Za spełnieniem zasad BHP rozumie się, by hale magazynowe Kielce były bezpieczne dla osób, które w nich pracują. Aby normy BHP były spełnione, konstrukcje stalowe powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także posiadać układ wyjść ewakuacyjnych, który w razie zagrożenia, pozwoli bezpiecznie opuścić magazyn.

 

Zagospodarowanie wewnętrzne

 

Każda hala musi pozwalać na swobodny dostęp do przechowywanych w niej towarów, a także umożliwiać szybkie przygotowanie ich do transportu. Bardzo ważne jest, by regały i pomieszczenia, jak również całe wyposażenie, powinny być ustawiane w taki sposób, który pasuje do specyfiki danej firmy. Odpowiednie zagospodarowanie magazynu wpływa na sprawną produkcję oraz polepsza funkcjonowanie firmy. Hale magazynowe Kielce dostosowują się do potrzeb inwestora.

 

Hala magazynowa z firmą Stal Tech

 

Planujesz budowę hali magazynowej? Zgłoś się do nas. Nasze hale magazynowe Kielce są łatwe w montażu, a także z łatwością można je powiększyć i rozbudować. Dajemy gwarancję bezpieczeństwa, nasze konstrukcje są zawsze odpowiednio zabezpieczone. Dbamy o to, by nasza praca sprostała wymaganiom klientów, a nasze budynki były dostosowane do Twojego biznesu. Korzystamy tylko z najlepszych materiałów, co gwarantuje wysoką jakość i trwałość każdej hali. Niezależnie od przeznaczenia Twojej hali – zbudujemy ją dla Ciebie.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
Dowiedz się więcej