Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
05.10.2021

Dlaczego kombajn trzeba chronić przed deszczem?

Pracowity sezon niebawem się skończy i trzeba już teraz zabezpieczyć maszyny rolnicze. Jak przygotować kombajn do długiego oczekiwania na kolejny sezon prac rolnych? O tym właśnie przeczytacie poniżej.

Dlaczego należy dbać o kombajn?

„Jak dbasz, tak masz” – mawiają nie tylko mechanicy. Warto dbać o wszystkie rzeczy. Ponieważ jednak kombajn to droga maszyna, której serwisowanie także do tanich nie należy, warto obchodzić się z nim w należyty sposób. Po sezonie rolnym należy więc wykonać szereg czynności, które zapobiegną usterkom na wiosnę. Jeśli nie chcemy, żeby na przykład gryzonie dostały się pod blachę i poprzegryzały nam przewody, warto je wykonać. Jakie to czynności?

Czynności serwisowe po zakończonym sezonie rolnym:

  • Dokładne oczyszczenie z pozostałości po pracach polowych. W tym celu do części wewnętrznych użyjmy sprężonego powietrza. Myć można tylko zewnętrzną część kombajnu;
  • Przesmarowanie kombajnu i pozostawienie do wyschnięcia;
  • Otworzenie okienek inspekcyjnych i włazów;
  • Odciążenie opon i poluzowanie pasów napędowych;
  • Zabezpieczenie preparatem konserwującym;
  • Wyjęcie części, które będziemy przechowywać gdzie indziej - np. sit czy komputerów;
  • Wymiana oleju silnikowego lub hydraulicznego zawczasu. Zawarte w przepracowanym oleju składniki także doprowadzają do korozji części maszyny.

Kombajn – jak go garażować?

Serwis i konserwacja newralgicznych części maszyny są niezwykle istotne. Jeśli jednak będzie to Twoje jedyne działanie prewencyjne - to nie dobrze. Warto bowiem pomyśleć także o solidnym garażu dla Twojego kombajnu. Trzymanie go pod gołym niebem to niezbyt dobry pomysł. Nie chcesz przecież wystawiać drogiego sprzętu na czynniki takie jak wilgoć, niska temperatura czy wiatr. Masz świadomość, że powoduje to rdzewienie i korozję a w efekcie niszczenie maszyny. Tutaj świetnym rozwiązaniem jest wiata lub hala rolnicza. Doskonale zaprojektowana i zamontowana hala rolnicza to gwarancja, że Twoje maszyny rolnicze będą przechowywane w sposób właściwy i bezpieczny. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dodatkowy czas, pracę i pieniądze, które zwykle wydajesz na serwis przed kolejnym sezonem.

Hale rolnicze Stal-Tech – jakość garażowania maszyn

Planujesz postawienie wysokiej jakości hali rolniczej o przeznaczeniu garażu dla maszyn? Dobrze trafiłeś. W firmie Stal Tech jesteśmy ekspertami w dziedzinie konstrukcji stalowych. Od wielu lat produkujemy i montujemy hale rolnicze o różnym przeznaczeniu. Dążymy do indywidualnego traktowania każdego zlecenia, szybkiej realizacji i trwałości wykonanych projektów. Z nami będziesz mieć pewność, że Twój kombajn jest odpowiednio zabezpieczony przed potencjalnym zniszczeniem. Mało tego, w razie gdy wystąpi taka potrzeba, możesz śmiało rozbudować swój garaż ponieważ nasze hale i wiaty stalowe są modułowe. Działamy na terenie kilku województw, miedzy innymi lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Sprawdź propozycje naszych usług i zapoznaj się z ofertą. Jeśli masz pytania – po prostu zadzwoń lub napisz a odpowiemy na każde z nich.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej