Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
28.02.2020

Konstrukcje stalowe w rolnictwie - ich cechy i funkcje

Tematyki rolniczej na naszym blogu ciąg dalszy. Po artykule o kurnikach („Konstrukcja stalowa jako kurnik - poznaj nowoczesne rozwiązanie”), przyszedł czas na podsumowanie najważniejszych wiadomości dotyczących wykorzystywania konstrukcji stalowych w rolnictwie. Czym charakteryzują się hale rolnicze świętokrzyskiei w innych regionach naszego kraju? Czy Polska jest otwarta na nowoczesne budownictwo? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Hale rolnicze świętokrzyskie odporną i bezpieczną konstrukcją

Hale rolnicze to nic innego jak konstrukcje stalowe przeznaczone do użytku w rolnictwie. Halę tworzą ramy – słupy nośne połączone z dźwigarem dachowym. Szkielet dachu jest wykonywany z ocynkowanych kształtowników typu „Z” – do ich produkcji stosuje się stal o podwyższonej wytrzymałości. Istotne dla stabilności obiektu są również oryglowanie i stężenie. Jakie są typowe wymiar hal stalowych? Ich spis znajdziesz na naszej stronie internetowej, jednak należy zaznaczyć, że wykonujemy projekty i montujemy obiekty o dowolnych rozmiarach. Nie ograniczamy się do typowych gabarytów – wychodzimy naprzeciw potrzebom Inwestorów.

Nowoczesne rolnictwo, czyli zastosowanie hal rolniczych

Hale rolnicze (zamiennie nazywane także wiatami) mają wiele zastosowań. Mogą pełnić funkcję m.in.: budynków inwentarskich (takich jak: obory, kurniki, chlewnie), magazynów płodów rolnych – (chłodnie, mroźnie), sortowni owoców i warzyw, garaży sprzętu rolniczego. Pewnie zastanawiacie się – co to za różnica? Dla nas ogromna! W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywana konstrukcja stalowa w gospodarstwie rolnym, w projekcie muszą być uwzględnione inne cechy. Jakie?

Kura, świnia, krowa… Wybór ma znaczenie!

– W przypadku hal, które mają funkcjonować jako obory, stajnie, kurniki chlewnie lub inne budynki gospodarcze, kluczowy jest dobrostan zwierząt hodowlanych – tłumaczy Mateusz Plewa, ekspert firmy Stal Tech.

Oznacza to, że w zależności od gatunku zwierząt, jaki będzie zamieszkiwał halę stalową, inna jest jej wielkość, system wentylacji, ogrzewania czy oświetlenia. Projekt musi także uwzględnić parametry wodopojów czy podajników pasz.

Maszyny rolnicze pod kontrolą!

Hale stalowe to także świetne garaże sprzętu rolniczego – kombajn, traktor lub inne maszyny są bezpieczne i ochronione przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Opady, silny wiatr czy niska temperatura nie uszkodzą karoserii lub innych elementów pojazdów. Wystarczy już montaż samej wiaty. Tańsza, lżejsza i szybsza w montażu niż tradycyjny budynek – inwestycja w konstrukcje stalowe ma same zalety! Warto pamiętać, że mimo swej lekkości, prawidłowo zaprojektowana i zmontowana hala jest bezpieczna oraz komfortowa w codziennym w użytku.

Hale rolnicze świętokrzyskie dla Ciebie i Twojego gospodarstwa

Jako producent hal stalowych Kielce z wieloletnim doświadczeniem wiemy, czego oczekują od nas Klienci. Już na etapie projektu zauważamy, które rozwiązania sugerowane przez Inwestora się sprawdzą, a które, w codziennym użytkowaniu, okażą się zbędne i doprowadzą do niepotrzebnego wydania pieniędzy. Towarzyszymy Klientom na wszystkich etapach realizacji projektu. Pomagamy zarówno w formalnościach, jak i odpowiadamy za wyposażenie gotowej do użytku hali stalowej. Kompleksowość usług pozytywnie wpływa na tempo prac i przepływ informacji.

Zaufaj nam – niech Twoje hale rolnicze świętokrzyskie służą Ci przez lata bez żadnej usterki!

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej