Zwiększ tekstZmniejsz tekstSkala szarościNegatywny kontrastJasne tłoLinki PodkreślenieCzytelna czcionkaResetowanie
Aktualności Powrót do listy
10.03.2020

Jak czyścić kombajn krok po kroku?

Kombajn, po to, by jak najdłużej i najskuteczniej służył w uprawach, wymaga odpowiedniej konserwacji i przechowywania – zwłaszcza w okresie zimowym. Nowoczesny sprzęty zazwyczaj posiadają instrukcję obsługi, ale starsze modele niekoniecznie. Na co więc zwrócić uwagę w pielęgnacji? I jak mogą w tym pomóc stalowe hale rolnicze świętokrzyskie? Zapraszamy do lektury artykułu – na pewno znajdziecie w nim odpowiedź na te i inne pytania.

Hale rolnicze świętokrzyskie jako garaże sprzętu rolniczego

Konstrukcje stalowe to coraz popularniejsze garaże sprzętu rolniczego. Lekkość i wysoka jakość obiektu idą w parze z przystępną ceną a także z szybkim montażem. Nic dziwnego, że pracownicy i właściciele gospodarstw rolnych coraz częściej decydują się na realizacje. Hale rolnicze wielu użytkownikom służą do przechowywania sprzętu rolniczego – szczególnie w chłodnych miesiącach, kiedy prace w polu są zawieszone. Zanim jednak na długie tygodnie kombajn trafi do garażu, warto zadbać o jego konserwację. W jaki sposób?

Kombajn – jak konserwować pojazd rolniczy?

Należy pamiętać, że czyszczenie kombajnu powinno odbywać się na świeżym powietrzu. Pierwszą czynnością, jaką trzeba wykonać, jest przedmuchanie maszyny. Silnik, młocarnia a także wentylator uruchomione na pełnych obrotach na minimum trzydzieści minut usuną zanieczyszczenia – zgromadzone resztki oraz kurz wewnątrz pojazdu. Woda powinna być stosowana tylko do pielęgnacji powierzchni. Wlewanie jej do środka może skutkować awarią lub korozją. Ciecz negatywnie oddziałuje zarówno na łożyska, jak i osprzęt elektryczny będący wyposażeniem kombajnu.

Czyszczenie kombajnu krok po kroku

Ziarna, resztki kłosów czy słoma – wszystkie odpadki trzeba bezwzględnie usunąć. Do tego należy użyć szczotki ze sztywnym włosiem, skrobaka, sprężonego powietrza – oczywiście w odpowiedniej kolejności. Czyszczenia wymaga także przedział silnikowy a także chłodnica. Do umycia silnika powinno się stosować produkty ropopochodne, na przykład naftę, specjalistyczne zmywacz czy benzynę ekstrakcyjną. Jeżeli zauważysz ślady świadczące o nieszczelności, np. wskazujące na wyciek oleju, należy oddać maszynę do renowacji. Plewy zalane olejem lub paliwem są łatwopalne i stanowią zagrożenie dla użytkowników pojazdu.

Ochrona kombajnu przed korozją

Stalowe szczotki i papier ścierny będą niezbędne do usunięcia śladów korozji i łuszczącej się powłoki malarskiej na Twoim kombajnie. Przetarte, umyte i co ważne – odtłuszczone powierzchnie należy zabezpieczyć farbą podkładową, a następnie emalią nawierzchniową. O szczególnej staranności powinni pamiętać rolnicy, którzy przechowują kombajny pod gołym niebem lub wiatą.

Hale rolnicze świętokrzyskie najlepszą ochroną dla kombajnów

Odpowiednie przechowywanie maszyn rolniczych, zwłaszcza w okresie wahań temperatur i opadów, ma bezpośredni związek z ich prawidłowym działaniem. Decydując się na projekt, produkcję i montaż hali stalowej w firmie Stal Tech otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Nasze hale rolnicze świętokrzyskie i w innych regionach Polski świetnie sprawdzają się jako garaże pojazdów rolniczych. Chronią maszyny przed wiatrem, opadami i niskimi temperaturami, wydłużając tym samym jej czas eksploatacji.

Wiaty rolnicze to również dobre miejsce do garażowania pojazdów. Dowiedz się więcej.

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
partner
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
banner
Dowiedz się więcej