Aktualności Powrót do listy
25.05.2021

Chłodnie Lublin – skuteczne przechowywanie kwiatów

Każde gospodarstwo, które zajmuje się produkcją i sprzedażą kwiatów ciętych, powinno, a nawet musi, posiadać miejsce, w którym można kwiaty przechowywać przez kilka dni, lub poddać długotrwałemu przetrzymywaniu. Do tego celu idealne będą chłodnie Lublin.

 

Jak powinna być wyposażona chłodnia?

 

Podstawowym wyposażeniem chłodni jest urządzenie, które reguluje temperaturę i zabezpiecza przed większymi niż 0,5ºC wahaniami temperatur, a także przed jej spadkiem poniżej -1ºC, przy czym zakres temperatur zależy od przeznaczenia budynku. Drugą istotną kwestią jest wyposażenie chłodni w system wentylacji, która ma za zadanie utrzymać wyrównaną temperaturę wewnątrz komory. Do tego, zadaniem wentylacji jest usuwanie etylenu, który gromadzi się nad podłogą. Obok komory chłodniczej potrzebne jest pomieszczenie, którego temperatura nie może przekraczać 10ºC, ma ono służyć do przechowywania kwiatów po wyjściu z chłodni. Nagłe przeniesienie ich po pobycie z niskiej temperatury do temperatury pokojowej może obniżyć trwałość kwiatów. Chłodnie Lublin, są zawsze konstruowane tak, by spełniać wszystkie wymagania.

 

Długotrwałe przechowywanie kwiatów

 

W Polsce możliwość długotrwałego przechowywania ciętych kwiatów jest niezwykle istotna. W naszym kraju często występuje zwiększone zapotrzebowanie na kwiaty, ale nie zawsze pokrywa się to z podażą. Ta nierówność wynika z wielu świąt i okazji, które obchodzone są w Polsce. W dniu świąt znacznie rośnie cena kwiatów, szczególnie w porze jesienno – zimowej. Chłodnie Lublin pozwalają na przechowywanie nadwyżki wyprodukowanych kwiatów. Zapobiega to stratom, ułatwia przygotowanie kwiatów do transportu, a także rozszerza asortyment o kwiaty o krótkim okresie kwitnienia.

 

Dlaczego chłodnia jest tak ważna?

 

Chłodnie Lublin to podstawa jeśli planujesz nie tylko założenie kwiaciarni, ale też uprawę kwiatów na większą skalę, przeznaczoną na eksport. Niska temperatura, ma istotne działanie w procesie przechowywania kwiatów. Najważniejsze działa niskich temperatur to:

  • hamowanie rozwoju pąków i kwiatów;

  • ograniczanie oddychania kwiatów;

  • zmniejszenie straty wody w procesie transpiracji;

  • ograniczenie rozwoju patogenów;

  • obniżenie intensywności biosyntezy etylenu i wrażliwości na obecność tego typu gazu w atmosferze.

 

Przechowuj swoje kwiaty z firmą Stal Tech

 

Stal Tech jest producentem hal stalowych w Lublinie, który od wielu lat jest liderem rynku. Zajmuje się projektem, produkcją i montażem obiektów, które znajdują różne zastosowanie. Chłodnie Lublin przeznaczone do przechowywania kwiatów, mogą być jednym z tych rozwiązań, których oczekujesz. Każdą z naszych konstrukcji wyposażamy w maszynownie z jednym lub kilkoma agregatami chłodniczymi iw izolowaną komorę chłodniczą. Do jak najlepszej izolacji używamy płyt warstwowych o styropianowym rdzeniu. Nasze komory są łatwe i szybkie w montażu, pozwalają na równie szybką rozbudowę, dlatego nie musisz martwić się o większą powierzchnię na swoje kwiaty. Przechowywanie kwiatów w dobrych chłodniach to podstawa, którą spełnisz razem z firmą Stal Tech. Nie czekaj i zamów chłodnie Lublin u nas już dziś.

 

 

Interesują Cię projekt, produkcja i montaż konstrukcji stalowych na zamówienie?
Skontaktuj się z nami!
Partnerzy
Płyta warstwowa
Przejdź do strony
aby poznać ofertę
www.plytywarstwowe.biz
Dowiedz się więcej